1 czerwca rusza strona rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych

Od 1 czerwca 2020 roku aktywna będzie strona rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie Miasta Kielce na rok szkolny 2020/2021. W Systemie Elektronicznego Naboru, pod adresem:  https:// kielce.e-omikron.pl/ kandydaci do szkół ponadpodstawowych będą mogli zapoznać się z ofertami placówek. Logowanie do Systemu będzie możliwe od 15 czerwca 2020 roku od godz. 8.00.

Kandydaci będą mogli wybrać dowolną liczbę szkół dostępnych w Systemie oraz dowolną liczbę klas w każdej z wybranych szkół. Klasa wybrana jako pierwsza będzie tą, na której kandydatowi najbardziej zależy, zaś szkoła prowadząca klasę wybraną, jako pierwszą, będzie traktowana jako szkoła pierwszego wyboru. Są to tzw. preferencje kandydata.

Szkołę Podstawową w bieżącym roku szkolnym kończy 1319 uczniów kieleckich szkół, których organem prowadzącym jest Miasto Kielce (w tym 57 uczniów w szkołach specjalnych). Na roku szkolny 2020/2021 przygotowano dla absolwentów szkół podstawowych 2673 miejsc  w 80 oddziałach:

• 42 oddziały w liceach ogólnokształcących, w tym 2 oddziały mistrzostwa sportowego,
  • 32 oddziały w technikach, 7 oddziałów w branżowych szkołach I stopnia.

Szczegóły dotyczące naboru wraz z opisem zasady działania Systemu Elektronicznego Naboru (PDF)