31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków w Kielcach

31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków wystartował 9 września w Nisku, a zakończył się 12 września w Łodzi. Kolarze przejechali cztery etapy w pięciu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i łódzkim.

Ostatni 4 etap wyścigu rozpoczął się 12 września w Kielcach, a zakończył w Łodzi. Start miał miejsce przy Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Ściegiennego. Zawodnicy mieli do przejechania 177 kilometrów.

Każdy etap Wyścigu zaczynał się i kończył rundami w miastach etapowych, co było dużą atrakcją dla publiczności. Tegoroczny wyścig to także ważny sportowy akcent obchodów 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

Tradycją miast na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków stało się organizowanie Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” dla dzieci do 12 lat.

12. Mini Wyścig „Solidarności” odbył się również w Kielcach.