7500 euro od Lwów z Frankenbergu na pomoc dla Winnicy

Podczas spotkania Prezydenta Bogdana Wenty z burmistrzem Frankenbergu Rüdigerem Heßem, wiceprezesi klubu biznesowego Frankenberger Lions, Petra Wollbold-Meyer i Günter Beil, przekazali włodarzowi Kielc symboliczny czek na kwotę 7500 euro. Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie Winnicy, naszego miasta partnerskiego.

Miasto Kielce zorganizowało trzy transporty pomocy humanitarnej, które dotarły do Winnicy. W jednym z nich znalazły się dary przekazane przez miasto Frankenberg. Pomoc dla Winnicy była zbierana przez mieszkańców Frankenbergu i trafiła do magazynu w Kieleckim Parku Technologicznym.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta spotkał się z burmistrzem Frankenbergu Rüdigerem Heßem, aby podziękować za okazaną pomoc.

- Nasza współpraca pokazuje innym krajom europejskim, że łącząc siły możemy wspierać mieszkańców Ukrainy. W tej chwili potrzebujemy dużo odwagi i dużo energii, żeby działać skutecznie. Cały czas będziemy wykorzystywać naszą sieć międzynarodowych kontaktów do szukania pomocy dla naszych przyjaciół zza wschodniej granicy – mówił prezydent Bogdan Wenta.

Wiceprezesi Frankenberger Lions, Petra Wollbold-Meyer i Günter Beil, przekazali prezydentowi Kielc symboliczny czek na kwotę 7500 euro. Pieniądze zostały zebrane podczas zbiórki wśród 42 członków Lwów.

- Odpowiadamy na apel burmistrza Heßa i naszego Prezydenta Armina Flecka. To nasza pierwsza darowizna, ale cały czas będziemy w gotowości – powiedział Günter Beil w imieniu prezydenta Lwów - Armina Flecka, który nie mógł być obecny podczas spotkania.

Bogdan Wenta podziękował za wsparcie członków klubu Frankenberger Lions. Pieniądze zostaną przeznaczone dla Winnicy.

- Bardzo cieszymy się ze spotkania z przedstawicielem miasta, które organizuje bezpośrednią pomoc dla obywateli Ukrainy. Bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie - mówiła Petra Wollbold-Meyer.

Burmistrz Rüdiger Heß zapewnił, że Frankenberg nadal będzie pomagał obywatelom Ukrainy.

- Wojna będzie bardzo długim maratonem. Jesteśmy Europą serc, różnorodnych ludzi i cały czas będę apelował do naszych mieszkańców, aby przekazywali darowizny na konto bankowe Kielc – zapewniał Rüdiger Heß.

Współpraca z Frankenbergiem została nawiązana dzięki festiwalowi folklorystycznemu Europeada, który ma się odbyć Kielcach w 2024 roku.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta odwiedzi również Flensburg.

Przypomnijmy, że dzięki kontaktom Miasta Kielce 5 tys. euro na pomoc Winnicy przekazała także Gotha.  

2022-03-18 Wenta und Heß.jpg

Powrót na początek strony