Budowa dworca zrealizowana w 90%

Budowa kieleckiego Centrum Komunikacyjnego jest zaawansowana już w ponad 90% - informuje firma Budimex, realizująca inwestycję.

W tej chwili trwają prace wykończeniowe na wszystkich obiektach tworzących centrum. Montowane są elementy dekoracyjne na zadaszeniach wszystkich poziomów dworca autobusowego. Trwa montaż podłóg i małej architektury wewnątrz dworca oraz na placu przed dworcowym. Wykańczane są kasy, pomieszczenia i techniczne budynku dworca. Na budowie pracuje każdego dnia średnio ponad 100 osób. Rozpoczęły się już pierwsze odbiory inwestycji przez służby nadzoru. Do tej pory do inwestycji zaangażowano ponad 180 podwykonawców.

- W czerwcu powinny trafić z Chin do nas komponenty do ponad 40 wyświetlaczy LED, których dostawa opóźniła się z powodu ograniczeń epidemiologicznych COVID-19 Chinach. Potrzebujemy około miesiąca na ich montaż. Centrum Komunikacyjne powinno zostać oddane do użytku, w przesuniętym o dwa miesiące terminie kontraktowym, do końca sierpnia 2020 roku - mówi Grzegorz Tomporowski, kierownik Kontraktu Budimex SA.

Modernizacja Centrum Komunikacyjnego rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Inwestorem jest Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Powierzchnia użytkowa 3 577,81 m2 a kubatura 18 225,0 m3. Inwestycja będzie węzłem przesiadkowym dla komunikacji autobusowej miejskiej, podmiejskiej i samochodowej. Powstanie w tym miejscu także centrum spotkań i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

Wartość inwestycji wynosi 69 mln zł brutto. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

 

Fot. Budimex SA

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg

Powrót na początek strony