Czym skorupka za młodu nasiąknie ... - młodzi kielczanie poznają miasto

Bardzo udane było kolejne spotkanie z cyklu „Czym skorupka za młodu nasiąknie”, realizowanego w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym.

Uczestnicy wakacji prowadzonych przez Świetlice Środowiskowe i Ośrodki Wsparcia dla Rodzin „4 KĄTY” wykazali się sporą wiedzą na temat swojej „Małej Ojczyzny”, byli też bardzo zainteresowani informacjami przekazywanymi przez pracowników Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Poznali m.in. ciekawostki dotyczące walorów geologicznych naszego miasta, była też mowa o symbolach Kielc i legendzie związanej z początkami grodu nad Silnicą.

- Niektórym trudno było zapamiętać nazwy kieleckich rezerwatów, a Sufraganiec mylił się ze słowem „szafraniec”, ale po tym spotkaniu z pewnością nie będzie z tym żadnego problemu - podkreślił Adam Rzadkowski z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.

- Mamy nadzieję, że te warsztaty są zachętą do dokładnego poznawania Kielc przez dzieci, że z rodzinami wybiorą się w miejsca, o których mówiliśmy, do czego gorąco namawiamy - podsumowała Iwona Sabat, kierownik Biura.

Zapraszamy na kolejne tego typu zajęcia dom Punktu Promocji Kielc. Zgłoszenia zainteresowanych grup przyjmowane są w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce  pod nr. tel. 41 36-76-478.

W lipcu Punkt Promocji Kielc, który Urząd Miasta prowadzi we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego odwiedziło niemal 300 osób, z Kielc i regionu oraz turystów, m.in. z Francji, Pomorza, Małopolski, ze Śląska, Warszawy, Łodzi, Przemyśla czy Zielonej Góry.

- Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim plany miasta, przewodniki dla rodziców z dziećmi, materiały o szlakach rowerowych, wydawnictwo „Aktywny Senior” oraz przewodniki po regionie dla zmotoryzowanych. Sporo osób z regionu przychodzi zerknąć na bookcrossing - informuje Magdalena Kowalczyk z Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej.

Działający na Dworcu Autobusowym Punkt Promocji Kielc czynny jest od wtorku do soboty, w godzinach 12.00 - 17.00.

Powrót na początek strony