Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

W Sali Sesyjnej kieleckiego ratusza odbyło się spotkanie, połączone z prezentacją dotyczącą „Polityki Parkingowej w Śródmieściu Kielc wraz z analizą Strefy Płatnego Parkowania”. Dokument przygotował zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Andrzeja Szaraty z Politechniki Krakowskiej.

Prezentacja powstała na bazie konsultacji, jakie przeprowadzono wśród mieszkańców, użytkowników Strefy Płatnego Parkowania. W badaniach wzięło udział ok. 1000 osób. Na podstawie zebranych danych stwierdzono, że nierzadko auta, pozostawiane są w Strefie Płatnego Parkowania na dłuższy czas, nawet kilku godzin.

- Co oznacza, że te miejsca są zajmowane, zamiast zarabiać, nie tylko w perspektywie miasta, ale również w perspektywie przedsiębiorców - tłumaczy prof. Andrzej Szarata z Politechniki Krakowskiej.

Prezentacja przygotowana przez fachowców z dziedziny organizacji ruchu drogowego w centrach miast ma być punktem wyjścia do dyskusji nt. zmian zarówno w kształcie, jak i wysokości opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Zmiany, podobnie jak w innych miastach naszego kraju, miałyby przyczynić się do pobudzenia gospodarczego centrum Kielc.

W spotkaniu wzięła udział Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc oraz kieleccy radni, którzy mieli także możliwość zadawania pytań.