Festyn Rodzinny osiedla Uroczysko

Pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom Festynu Rodzinnego na osiedlu Uroczysko. Atmosfera była bardzo przyjazna, a zabawa udana.

Mieszkańcy, zarówno ci starsi, jak i młodsi licznie przybyli na to wydarzenie. Organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji. Były występy artystyczne z udziałem "Kapeli Świętokrzyskiej", kapeli "Ciekoty", wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury i klubów "Wolna Strefa" oraz zespołu "Bene". Przygotowano także prezentacje wyrobów pań z kół gospodyń wiejskich, warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami. Dla najmłodszych nie zabrakło waty cukrowej i dmuchańców.

Swoje stoiska przygotowali również Straż Miejska oraz Urząd Miasta Kielce, gdzie udzielano m.in. informacji na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i konsultacji w temacie Strategii Rozwoju Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City.

Organizatorem wydarzenia była Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kielcach. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce.