Jak przez internet wypełnić deklarację? - krok po kroku

Od 1 kwietnia obowiązują w Kielcach nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłata za odbiór odpadów segregowanych wynosi obecnie 14 zł za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość oraz 28 zł w przypadku śmieci niesegregowanych. Podstawą do jej naliczenia jest poprawnie wypełniona deklaracja.

Przypominamy, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemiologicznej, że można ją złożyć elektronicznie, za pomocą platformy ePUAP.

Aby to zrobić, należy:

• Wejść na stronę epuap.gov.pl .
  • W zakładce "Zaloguj" wybieramy przycisk "Profil Zaufany". Jeśli już go posiadamy, możemy wpisać login i hasło. Jeśli nie, można zalogować się poprzez aplikację swojego banku.
  • Po zalogowaniu się należy, na stronie głównej, wybrać "Katalog Spraw".
  • Następnie po kliknięciu linku – "Inne podziały spraw", szukamy pod literą „D” pozycji „Deklaracja, korekta deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”, a następnie ją wybieramy.
  • W polu „Znajdź urząd” należy wpisać kod pocztowy 25-303, po czym wyświetli się nam Urząd Miasta Kielce i wciskamy "Wybierz".
  • Następnie klikamy „Załatw sprawę” i wybieramy wzór deklaracji obowiązujący od 1 kwietnia 2020 roku, po czym wypełniamy go w taki sam sposób jak wersję papierową.