Kielecki lider branży ciepłowniczej inwestuje na terenie miasta

4 ECO to przykład dobrze prosperującej, rozwijającej się lokalnej firmy. Marka cztery lata temu dynamicznie weszła na rynek odnawialnych źródeł energii, stając się jej liderem. Planując dalszy rozwój inwestycyjny, firma skorzystała ze wsparcia Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, czego efektem był zakup działki na trenie Kielc.

Aktualne cele i potrzeby firmy poznał prezydent Kielc Bogdan Wenta, podczas spotkania z prezes zarządu Adrianem Obarskim, które odbyło się w Urzędzie Miasta z udziałem kierownictwa i pracowników Centrum Obsługi Inwestora.

Firma powstała w Kielcach i tu znajduje się jej główna siedziba. Działa na terenie całego kraju, gdzie posiada 49 oddziałów. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją oraz instalacją rozwiązań z zakresu fotowoltaiki oraz nowoczesnych pomp ciepła.

W ofercie znajdują się m.in.: maty grzewcze, farmy fotowoltaiczne, będące jednocześnie najbardziej ekologicznym sposobem produkcji prądu, ładowarki do samochodów elektrycznych, a także wykorzystywany w branży budowlanej nowoczesny system termoizolacji PS Coat. W asortymencie 4ECO dostępna jest również autorska pompa ciepła HEATECO, którą, prócz wysokiej jakości, wyróżnia unikatowy design.

Oferta spółki skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak również do instytucji publicznych i przedsiębiorców. 4 ECO oferuje również franczyzę przy zachowaniu solidnego modelu biznesowego. Dysponowanie 75 wykwalifikowanymi, własnymi ekipami monterskimi zapewnia wykonywanie zleceń terminowo, co wpływa na jakość i konkurencyjność na tle innych firm.

Firma angażuje się w akcje na rzecz lokalnej społeczności, wspierając młodzieżowe kluby sportowe, różne inicjatywy społeczne i charytatywne, jest m.in. sponsorem klubu Łomża Industria Kielce i klubu Korona Kielce oraz młodzieżowych klubów sportowych Orlęta Kielce.

4ECO jest Laureatem konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021. Również w 2021 otrzymała nagrodę Lidera Regionu w kategorii Nowych Technologii. Wartość rynkową spółki szacuje się na 169 mln zł. Firma plasuje się w ścisłej czołówce przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim.

Powrót na początek strony