Kielecki Rynek areną pokazowych zawodów

W ramach pierwszej w tym roku odsłony ogólnopolskiej inicjatywy TOUR LOGinLAB na Rynku odbyły się zmagania sportowców uprawiających trening typu crossfit i workout. W Kielcach rywalizowało ponad 50 zawodników. Najlepsi otrzymali medale z rąk zastępcy prezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego.

Ideą inicjatywy LOGinLAB jest organizowanie pokazowych zawodów na specjalnych arenach zbudowanych w centrach miast, a przez to zachęcanie do pracy nad własną sylwetką oraz promowanie aktywności sportowej wśród lokalnej społeczności.

W sumie w LOGinLAB w sezonie 2023 odbędzie się cztery wydarzenia. Tour pojawi się m.in. we Wrocławiu i Krotoszynie. We wszystkich tych lokalizacjach rywalizują te same zespoły i zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Podczas każdego z etapów nagradzani są poszczególni zwycięzcy, ponieważ konkurencje w są inne.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.