Kolejna wizyta inwestora w Kielcach - rozmowy z firmą OVENTROP

Prezydent Bogdan Wenta po raz kolejny spotkał się z przedstawicielami firmy zainteresowanej otwarciem nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Polsce. Tym razem na spotkanie z gospodarzem miasta przyjechali właściciele Oventrop - panowie Johannes Rump i Jochen Fähnrich oraz menadżer firmy Paul Jablonski.

Firma Oventrop to niemiecki producent armatury oraz instalacji ogrzewania domów i budynków użyteczności publicznej. Została założona w 1851 roku i nadal pozostaje firmą rodzinną, mimo iż zatrudnia na całym świecie blisko 1200 pracowników. Posiada 2 zakłady produkcyjne w Niemczech, 10 spółek zależnych i 24 przedstawicielstwa na całym świecie. Rosnący popyt na produkty Oventrop oraz chęć ekspansji na rynki wschodnie sprawiła, że firma postawiła sobie za cel przeniesienie części produkcji do Polski. Właściciele planują początkowo wynajmować powierzchnię produkcyjną, ale jednocześnie będą poszukiwać atrakcyjnej działki do wybudowania zakładu produkcyjnego o powierzchni 10 tys. m kw. Przygotowana przez Centrum Obsługi Inwestora oferta Miasta Kielce zainteresowała Oventrop, który poprosił o zorganizowanie spotkania w celu przeprowadzenia bezpośrednich rozmów.

Przedstawiciele firmy Oventrop w ramach wizyty w Kielcach spotykają się z Prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, a następnie zapoznają się z ofertą hal produkcyjnych i terenów inwestycyjnych. Ważnym punktem wizyty jest Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik, gdzie goście zwiedzą zaplecze dydaktyczne i pracownie do praktycznej nauki zawodu. Rozmowę o możliwościach współpracy i przygotowaniu kadr dla nowej poprowadzi Zastępca Prezydenta Kielc, Marcin Różycki.

Centrum Obsługi Inwestora, we współpracy z kierownictwem Geoparku Kielce, zaplanowało również krótki spacer po rezerwacie Kadzielnia. Zaprezentowane zostaną unikalne w skali kraju walory przyrodnicze naszego regionu oraz wpływ geologii na historię, gospodarkę i codzienne życie mieszkańców Kielc.