Kolejne spotkanie konsultacyjne Strategii miasta Kielce

W czwartkowym spotkaniu w Urzędzie Miasta Kielce wzięli udział młodzi kielczanie. Konsultacje społeczne projektu „Strategii Rozwoju Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City” potrwają do 29 lipca br.

Konsultacje społeczne są prowadzone w różnych formach – przez ankietę na platformie Idea Kielce, papierowe formularze zgłaszania uwag, które można przekazywać do kieleckiego ratusza, spotkania konsultacyjne online i fokusowe spotkania na żywo.

W czwartek w dyskusji zorganizowanej w Sali sesyjnej Urzędu Miasta uczestniczyli młodzi mieszkańcy Kielc.

- Chcemy przedstawić Państwu główne filary i kierunki „Strategii Rozwoju Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City”. Dokument dotyczy wielu elementów życia społecznego – gospodarki, ochrony środowiska czy kultury. Są to sprawy ważne dla każdego mieszkańca, dla każdej grupy, od najmłodszych osób do najstarszych. Bardzo liczymy na Państwa uwagi i pomysły tak, aby Strategia miasta Kielce odpowiadała na potrzeby wszystkich kielczan – powiedział podczas czwartkowego spotkania prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Nowa strategia będzie w procesie zarządzania miastem Kielce planem działania, według którego powinny postępować władze lokalne, chcąc skutecznie osiągać założone w niej cele. Dokument ten pomoże jak najefektywniej wykorzystywać posiadane zasoby z uwzględnieniem wszystkich czynników zewnętrznych, w tym również potencjału finansowego miasta.

 

W projekcie „Strategii Rozwoju Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City” wskazane zostały cztery cele strategiczne i operacyjne, które pozwolą przekształcić Kielce w:

  1. Miasto dla każdego
  2. Miasto sprawne i aktywne
  3. Miasto rozwijające się
  4. Miasto, w którym chce się żyć

 

Najbliższe konsultacje społeczne odbędą się 12, 13, 19 i 20 lipca br. w formule online.

 

Konsultacje potrwają do 29 lipca 2021 r. O ich wynikach Prezydent Miasta Kielce poinformuje na oficjalnej stronie internetowej miasta w terminie do 30 dni od daty zakończenia konsultacji.

 

Formy konsultacji społecznych projektu „Strategii Miasta Kielce 2030+ w kierunku Smart City”:

•    Ankieta na platformie Idea Kielce (https://konsultacje.kielce.eu)
•    Papierowe formularze zgłaszania uwag:
               - Urząd Miasta Kielce, ul. Rynek 1, 25-303 Kielce
               - Urząd Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, 25-659 Kielce
               - Urząd Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, 25-361 Kielce
•    Spotkania konsultacyjne online
•    Fokusowe spotkania konsultacyjne na żywo

Powrót na początek strony