Kopciuszek zatańczył na Rynku i inne atrakcje Weekendu Pozytywnych Emocji

Pogoda dopisała, wiele osób wyruszyło też w miasto. Podczas Weekendu Pozytywnych Emocji można za darmo, lub za symboliczną złotówkę zwiedzać instytucje kultury.

W sobotę można było też obejrzeć przepiękny, barwny przemarsz tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca w kostiumach ze spektaklu ,,Kopciuszek”. Szli z siedziby KTT, ulicą Henryka Sienkiewicza, aż do Rynku.

- Bardzo nam się podoba, dziewczynki są zadowolone, bo są księżniczki, a one uwielbiają takie suknie. Bardzo fajna zabawa. Po takim czasie siedzenia w domu wyjście naprawdę jest super - zaznaczyła Małgorzata Kaleta, która korowód oglądala z mężem i córeczkami.

Przed ratuszem  tancerze KTT zaprezentowali Flash mob i zaprosili mieszkańców do wspólnego tańca. Premiera "Kopciuszka" odbędzie się 28 sierpnia na dużej scenie KTT.

Weekend pozytywnych emocji #KielceIsReady, to mnóstwo atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje kulturalne i sportowe, a także wielu partnerów akcji w Kielcach i w regionie świętokrzyskim.  - Każdy znajdzie coś dla siebie ciekawego w wielu miejscach związanych czy z kulturą, czy z gastronomią, czy z pięknymi miejscami, gdzie można posiedzieć i odpocząć. Jesteśmy mieszkańcami pięknego miasta, zasługujemy na to, żeby nas często odwiedzano - podkreśla prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

- Specjalnie przez 3 dni przygotowaliśmy moc atrakcji dla rodzin z dziećmi, dla osób dorosłych, dla młodzieży. Wczoraj rozpoczęliśmy Kinem rowerowym, do którego przyjechało blisko 100 osób. Dziś wieczorem koncert muzyki francuskiej i duet gitarowy. Praktycznie cały dzień można tutaj spędzić. Zapraszam serdecznie - relacjonuje Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

W dolnym holu KCK powstała na przykład duża strefa dla dzieci. - Przede wszystkim zapraszamy naszych najmłodszych czytelników, by wspólnie z nami przygotowali zakładki, okładki i ilustracje do książek. Dziś także promocja z cyklu „Maluj z kulturą” - „Kiełek” odwiedza ciekawe miejsca w Kielcach. Każdy, kto przyjdzie do nas otrzyma upominek. Można również sobie zrobić zdjęcie w specjalnie przygotowanych aranżacjach z książek - informuje Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Kielczanie i nasi goście wybrali się też na zwiedzanie, m.in. Wzgórza Zamkowego, Pałacu Biskupów Krakowskich czy Ogrodu Włoskiego.

- Bardzo nam się podoba. Tereny są przepiękne, dużo zieleni, widać duże zaangażowanie lokalnych władz, aby ta infrastruktura była coraz piękniejsza. Już planujemy powrót w sierpniu - opowiadali Anna i Sławomir Basiuk z województwa kujawsko-pomorskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Kielce. Współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. We wszystkich obiektach przestrzegane są zasady obowiązującego reżimu sanitarno-epidemicznego. - Mnóstwo się dzieje, pomimo tego reżimu można wiele rzeczy dzisiaj robić. Pogoda absolutnie sprzyja wyjściom szczególnie po dwóch miesiącach siedzenia w domu. Zapraszamy wszystkich serdecznie, na pewno państwo nie pożałują - mówi Grzegorz Sowiński zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce.

Lista Partnerów, a na ich stronach oferta na Weekend Pozytywnych Emocji:http://www.um.kielce.pl/kielceisready/

Powrót na początek strony