Literackim słowem wspierają najmłodszych ukraińskich gości

Książki w językach polskim i ukraińskim, słowniki, bajki, maskotki oraz wiele innych upominków trafiło do naszych gości z Ukrainy. Wizyta darczyńców w Domu Ukraińskim bardzo ucieszyła szczególnie dzieci, które w świetlicy przy ul. Planty 9, spędzają wolny czas wraz ze swoimi opiekunami. Placówka powstała z inicjatywy Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.

Naszych ukraińskich gości z podarunkami odwiedzili zastępcy Prezydenta Kielc Agata Wojda i Marcin Chłodnicki, pełnomocnik ds. działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Anna Żmudzińska, zastępca dyrektora MBP Ewelina Iwan, przedstawiciele Regionalnego Centrum Wolontariatu i Instytutu Dizajnu w Kielcach. O ukraińskie bajki i zakładki do książek postarali się bibliotekarze ze wszystkich filii MBP.

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 20-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. W czwartek 12 maja bibliotekarze dotrą z literackim słowem również do szpitali, przychodni, placówek pomocowych oraz do pasażerów kieleckich dworców.

279888312_7387551154651368_3296795199674255227_n.jpg