Miejska Biblioteka Publiczna wznawia działalność

Od środy 6 maja, wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej zostaną otwarte dla czytelników.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wprowadzono procedury oddawania wypożyczonych materiałów bibliotecznych. Książki oddawane przez czytelników będą poddane kwarantannie tj. zostaną wyłączone z obiegu na okres 14 dni. Czasopisma nie będą wypożyczane, aż do odwołania.

Ograniczony został wolny dostęp do półek. Każdą osobę obsługiwać będzie dwóch bibliotekarzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden będzie przyjmować książki, drugi zaś będzie je wypożyczać. Po każdym kontakcie z książką, konieczna będzie dezynfekcja rękawic. Pracownicy będą oddzieleni od czytelników przezroczystą płytą.

Po ponownym otwarciu zmieni się czas pracy filii MBP w Kielcach.

W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki placówki MBP, za wyjątkiem filii nr 6, będą czynne w godzinach od 12.00 do 17.00, w środy od godziny 9.00 do 15.00. W soboty filie biblioteczne będą nieczynne.

W filii nr 6, we wtorki i czwartki w godzinach od 12.00 do 17.00, możliwy będzie tylko zwrot książek i czasopism.

Bibliotekarze proszą czytelników o zamawianie książek on-line lub przygotowanie listy pozycji, które chcieliby wypożyczyć. Pozwoli to na sprawniejszą obsługę i uniknięcie kolejek. Poza tym przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa i przestrzeganiu nowych zasad, zakładaniu maseczek i rękawiczek oraz zachowanie odstępu 2 m.

 

Więcej informacji tutaj

Powrót na początek strony