Nominacja dla akcji #CityWillWait

Akcja #CityWillWait, w której brały udział Kielce otrzymała nominację do nagrody Bessie Awards w kategorii „Współpraca roku”. To wspólna inicjatywa kilku polskich miast zapoczątkowana w 2020 r.

Akcja powstała w odpowiedzi na zagrożenie epidemiczne COVID-19. Inicjatywę zapoczątkowała Gdańska Organizacja Turystyczna pod hasłem #GdanskWillWait. Celem było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w momencie wprowadzenia lockdownu oraz wsparcie lokalnej branży turystycznej.

Rozgłos medialny projektu spowodował, że w krótkim czasie do akcji dołączyły kolejne miasta, w sumie było ich 13: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Lublin, Toruń, Olsztyn, Kielce, Sopot, Opole, Kraków, Szczecin, Gdynia, a sama akcja nabrała wymiaru ogólnokrajowego, w której liderem i koordynatorem pozostał Gdańsk.

Dzięki akcji udało się osiągnąć efekt synergii i zjednoczenia wielu dużych ośrodków miejskich wokół jednego celu. Warto dodać, że wszystkie miasta korzystały ze spójnej identyfikacji graficznej.

 

O nagrodach

Nagrody Bessie Awards, przyznawane są w 9 kategoriach przez jury organizacji „Wanderful”. Mają na celu wyróżnienie szczególnie aktywnych podróżniczek, influencerek oraz organizacji i ich inicjatyw, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju turystyki w danym roku. Nazwa nagrody pochodzi od Bessie Coleman, pierwszej kobiety pochodzenia afro-amerykańskiego, która otrzymała licencję pilota.

 

Szczegóły na stronie konkursu: https://witsummit.com/bessieawards

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 23 kwietnia.

Powrót na początek strony