Nowa atrakcja w Ogrodzie Botanicznym przy wsparciu kieleckich firm

Ogród Śródziemnomorski, to urokliwy i romantyczny zakątek, w którym poczujemy wakacyjną atmosferę. Nowa atrakcja w Ogrodzie Botanicznym powstała dzięki finansowemu wsparciu firm Raben i Accolade.

W Ogrodzie Śródziemnomorskim możemy podziwiać charakterystyczne dla tamtego klimatu rośliny. Przy kamiennym murku stworzono kącik relaksu, a całość aranżacji dopełniają ozdobne dzbany i kamienne donice. Oprócz tego w ogrodzie posadzono zioła, które nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale również obdarzają odwiedzających przyjemnymi aromatami.

- Przy wejściu do ogrodu wita nasz szałwia, a do centralnego punktu prowadzi nas pergola obrośnięta pnączami, które zakwitną na fioletowo i pomarańczowo. Choć na to kwitnienie musimy poczekać, bo rośliny są jeszcze młode. Posadzone są drzewa i krzewy m.in. tamaryszek i oliwnik wąskolistny. Mamy też agawy, kaktusy i oleandra, które trzeba będzie zabierać na zimę do pomieszczenia – mówi Katarzyna Socha, kierowniczka Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Ogród jest jasny, słoneczny, a do tego przestrzenny. Powstał dzięki współpracy Ogrodu Botanicznego z kieleckimi firmami. - Otwieramy nowy rozdział naszej współpracy z przedstawicielami lokalnego biznesu. Korzyści są obopólne – mówi dyrektor Geonatury Mirosław Hejduk. - My zyskujemy nowe atrakcje, a w zamian oferujemy firmom np. udział naszych pracowników przy realizacji różnego rodzaju wydarzeń.

- Wiemy, że firmy coraz chętniej angażują się w działania na rzecz miasta i mieszkańców. Dlatego chcemy je zachęcać do wspierania rozwoju naszych terenów zielonych. Mamy kreatywnych pracowników i wiele pomysłów, a przy współpracy z firmami na pewno uda się je zrealizować – powiedział Mirosław Hejduk.

Jak podkreślił Adam Grzegolec, firma logistyczno-transportowa Raben przyłączyła się do projektu, ponieważ oprócz działań biznesowych, stawia na zrównoważony rozwój, ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialność biznesu.

- Zaangażowanie w powstanie Ogrodu Śródziemnomorskiego jest kontynuacją naszych działań proekologicznych. Cieszymy się, że mieszkańcy Kielc i goście odwiedzający to piękne miejsce, będą mogli tu odpocząć, podziwiać widoki na Pasmo Posłowickie i Górę Telegraf. To efekt połączenia naszego wsparcia oraz wielkiego zaangażowania i pasji pracowników Ogrodu, dzięki którym powstało to urokliwe miejsce - powiedział Adam Grzegolec kier. oddziału, Raben Logistics Polska w Kielcach.

Michał Białas, dyrektor zarządzający Accolade podkreślił, że firma zainteresowana jest inwestowaniem w miejsca, w których działa. Dlatego bierze aktywny udział w rozwoju naszego miasta i wspiera lokalną społeczność.

- Szczególnie bliska jest nam ekologia i bioróżnorodność. W naszym parku logistycznym zakładamy pasieki, sadzimy drzewa, tworzymy łąki kwietne. Takie akcje są u nas powszechne, więc bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie – powiedział Michał Białas, dyrektor zarządzający Accolade.