Nowa propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej

„Biblioteka po sąsiedzku”, czyli cykl wydarzeń z udziałem regionalnych twórców to nowa propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Na dobry początek odbędzie się spotkanie z autorką trylogii „Zabójcze piękno” Magdaleną Jarząbek w Filii nr 12 przy ul. Zagórskiej 60. W marcu zaplanowano także spotkanie z Barbarą Wrońską i Karoliną Wilczyńską, a w kwietniu z Ireną Nyczaj i Dorotą Mroczek.

- Spotkania odbywać się będą w różnych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej tak, aby mieszkańcom poszczególnych osiedli ułatwić udział w interesujących wydarzeniach kulturalnych - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor MBP. 

Inauguracja projektu zaplanowana została na kieleckim osiedlu KSM w Dniu Kobiet. Pierwszy gość to Magdalena Jarząbek - recenzentka powieści i autorka bloga o tematyce książkowej. Debiutem powieściowym autorki jest „Zabójcze piękno” pierwszy tom trylogii. Dla uczestników spotkania przygotowany został także konkurs z nagrodami.

Ostatniego dnia marca także na osiedlu KSM z czytelnikami spotka się Karolina Wilczyńska, uwielbiana szczególnie przez panie, gdyż doskonale rozumie kobiece emocje i wspaniale opisuje je w swoich książkach. Podczas spotkania autorka opowie m.in. o najnowszej powieści „Powrót do Jagodna” oraz o premierze książki „Cukiernica z fotografii” pierwszej części nowej serii „Sklepik ze wspomnieniami”.

Dwa wydarzenia zaplanowano na osiedlu Bocianek. W marcu biblioteka gościć będzie Barbarę Wrońską - polonistkę, poetkę, animatorkę kultury, redaktorkę książek, współtwórczynię Teatru Promocji Poezji związaną od lat ze środowiskiem artystycznym Krakowa i Kielc. Autorka zaprezentuje najnowszy tomik poezji „Lekcje latania”.

W kwietniu gościem Filii nr 10 będzie mieszkającą na Bocianku Irena Nyczaj - poetka, prozatorka, ilustratorka książek i czasopism. Podczas spotkania upamiętniającego postać zmarłego rok temu Stanisława Nyczaja, odbędzie się dyskusja wokół jego książki „Wśród pisarzy. Rozmowy i wspomnienia. T. 3”. Ostania część swoistej trylogii, którą Stanisław Nyczaj poświęcił ważnym twórcom, ukazała się na początku 2023 r. nakładem Wydawnictwa STON 2.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała również coś dla najmłodszych. 25 kwietnia w Filii nr 8 odbędzie się spotkanie z kielecką pisarką Dorotą Mroczek. Będzie ono poświęcone promocji najnowszej książki dla dzieci napisanej przez autorkę „Borowik i Malwinka w ogrodzie”. Czytelnicy biblioteki na Barwinku dowiedzą się także, jak powstaje książka i co trzeba zrobić, żeby ją wydać.

Najbliższe spotkania z cyklu „Biblioteka po sąsiedzku”:
8 marca, godz. 16:00 (Filia nr 12, ul. Zagórska 60) – spotkanie z Magdaleną Jarząbek
13 marca, godz. 17:00 (Filia nr 10, ul. Konopnickiej 5) – spotkanie z Barbarą Wrońską
31 marca, godz. 17:00 (Filia nr 12, ul. Zagórska 60) – spotkanie z Karoliną Wilczyńską
18 kwietnia, godz. 17:00 (Filia nr 10, ul. Konopnickiej 5) – spotkanie z Ireną Nyczaj
25 kwietnia, godz. 12:00 (Filia nr 8, Barwinek 31) – spotkanie z Dorotą Mroczek.

Powrót na początek strony