Noworoczna instalacja różowych jednorożców na Placu Artystów

Kielecki artysta Sławomir Micek postanowił umilić kielczanom oraz gościom ostatnie dni starego i pierwsze Nowego Roku. Na Placu Artystów rzeźbiarz przygotował kompozycję pięciu różowych jednorożców. Instalacja od pierwszych chwil wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców. Bajkowe figury będzie można oglądać do 4 stycznia 2023 roku.

- Wspaniały pomysł, dzieci będą zachwycone - mówiła jedna z kielczanek spacerująca po Placu Artystów. – Ta rodzinka jest piękna – dodała inna z osób.

Inspiracją dla artysty był rysunek rodziny różowych jednorożców, który wykonała jego córka Marcelina gdy miała 5 lat. – Niedawno odnalazłem ten rysunek, a skoro mam rzeźby koni, które przygotowywałem dla Rawy Mazowieckiej, to postanowiłem zrobić noworoczną dekorację, aby ożywiła Plac Artystów – powiedział Sławomir Micek.

Figury koni są naturalnych rozmiarów i zostały wykonane z żywic poliestrowych. To kolejna propozycja artysty, która ma uatrakcyjnić miejską przestrzeń. Przy Pałacyku Zielińskiego można było podziwiać muzyczną Aleję Sław autorstwa Sławomira Micka, a teraz kolejną propozycję dla mieszkańców. – Tak mnie nosi, lubię podziałać. Jeśli mam możliwość zaistnieć i sprawić ludziom radość, to po prostu to robię – powiedział artysta.

Jedną z pierwszych osób podziwiających instalację był Marian Rumin, były dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. - Pomysłowość artystyczna jest bezgraniczna i bardzo dobrze, że pojawiają się takie rzeczy jak te zwierzątka, które nie występują w naturze, a które są obarczone pewną symboliką już od średniowiecza – powiedział Marian Rumin.

Powrót na początek strony