O GUM w Światowym Dniu Metrologii

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Metrologii. Ustanowiono go w roku 2000. Przy okazji tego święta sprawdzamy co nowego w sprawie budowy Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar.

Przypomnijmy, że Projekt Kampus zakłada budowę laboratoryjnej bazy badawczo - wdrożeniowej, która pozwoli na efektywne i profesjonalne prowadzenie prac rozwojowo - badawczych, co bezpośrednio wpłynie na intensyfikację współpracy pomiędzy sferą badawczo-naukową a przedsiębiorstwami. Będzie miało znaczący wpływ na rozwój miasta i regionu. Kampus laboratoryjny zostanie wybudowany u zbiegu ulic Wrzosowej i alei Popiełuszki. Będzie to największa inwestycja z tej dziedziny od wielu lat w skali ogólnopolskiej. Inwestycję realizuje konsorcjum, w skład którego wchodzi Politechnika Świętokrzyska, jako partner badawczy i Główny Urząd Miar, czyli Skarb Państwa, jako partner wiodący.

- W czerwcu odbędzie się otwarcie ofert w przetargu „Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar (ŚKLGUM)". Jest to bardzo duży przetarg więc pewnie to trochę potrwa - informuje Filip Pietrzyk dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Kielce.

Miasto Kielce przekazało na potrzeby realizacji inwestycji  około 13 ha gruntu o wartości niemal 37 mln zł.-  Jeżeli chodzi o najbliższe działania ratusza, to podczas sesji Rady Miasta Kielce, zaplanowanej na 18 czerwca, przedstawimy rajcom projekt uchwały w sprawie zamiany udziału w nieruchomości przy ul. Wrzosowej, na działkę Politechniki Świętokrzyskiej przy ul. Warszawskiej - mówi dyrektor Pietrzyk.

Budowa ma rozpocząć się w 2021 roku i będzie realizowana w co najmniej dwóch, a może nawet w trzech etapach. Przetarg, ogłoszony przez konsorcjum, to etap pierwszy. Opiewa na kwotę  koło 160 mln zł. Jego zakończenie planowane jest na 2022 rok.

RPO EFRR.jpg

Powrót na początek strony