„Bezgłośny krzyk #pomóż w kryzysie” pod takim hasłem w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach odbyło się wydarzenie, podczas którego uczniowie prezentowali autorskie plakaty i filmy pokazujące trudności, z jakimi obecnie mierzy się młodzież.
Prace powstały w ramach ogólnopolskiego konkursu „Zobacz. Usłysz. Zrozum – Opowiedz o tym”, organizowanego przez Politechnikę Częstochowską i Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie pod patronatem fundacji Unaweza Martyny Wojciechowskiej.
Młodzi twórcy z Kielc przygotowali filmy i plakaty, poruszające tematykę samookaleczania, prób samobójczych i potrzeby szukania pomocy. Wśród zaprezentowanych prac znalazło się pięć filmów: „(Nie)widzialny problem” – Zuzanna Bieszczad, Oliwia Kołodziejska, „Ostatni krzyk ciszy” – Julia Nowak, Daria Słabisz, Nikola Wawrzeńczyk, Weronika Szubert, „Po terminie” – Michał Karpacz „Obecność ratuje życie” – Maja Łopatyńska, Martyna Pączkiewicz, Aniela Kruk i „Cisza, która boli” – Maja Laskowska, Nikola Tosnowiec, Maja Kozak, Antonina Wzorek oraz cztery plakaty: „Nie bój się szukać pomocy” – Aniela Kruk (3. miejsce w konkursie) „Cisza boli najbardziej” – Weronika Bulińska, „Zobacz – usłysz – zrozum” – Wiktoria Lasota, „Otwórz się na wsparcie – Twoja historia ma znaczenie” – Weronika Kaleta.
Wydarzeniu towarzyszył panel dyskusyjny, w którym wzięli udział nauczyciele, uczniowie, pedagodzy i zaproszeni goście. Rozmawiano o rosnącej skali kryzysów psychicznych wśród młodzieży i o tym, jak wspierać młodych ludzi nie tylko wtedy, gdy jest już za późno.