Ogród Botaniczny i Centrum Geoedukacji można zwiedzać od 15 maja

Dwie kieleckie atrakcje - Ogród Botaniczny oraz Centrum Geoedukacji, zarządzane przez Geopark Kielce, będą udostępnione dla gości od piątku - 15 maja. Obiekty odwiedzać będą mogli tylko turyści indywidualni, nie będą prowadzone warsztaty edukacyjne, a zwiedzanie odbywać się będzie na nowych zasadach i bez przewodnika. Dotyczy to chociażby limitu osób, które będą mogły wejść.

W tym roku będziemy mogli po raz pierwszy zobaczyć cały obiekt. - Otwieramy 15 maja o godz. 10.00. Zapraszamy najpierw do zakupu biletu. Apelujemy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, czyli zachowanie 2 m odległości pomiędzy zwiedzającymi, używanie maseczek oraz dezynfekcję rąk - informuje Katarzyna Socha kierorwnik Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Ogród będzie czynny od wtorku do niedzieli. W maju od godz. 10.00 do 18.00, ostatnie wejście o godz. 17.00. Czas udostępniania otwarcia obiektu od czerwca do sierpnia planowany jest od 10.00 do 20.00, ale wydłużenie czasu uzależniono od sytuacji epidemiologicznej. Zmieniły się ceny biletów. Za ulgowy zapłacimy 6 zł, za normalny - 9 zł. Będą też bilety rodzinne, po 22 złote, a dla pasjonatów, którzy będą chcieli częściej odwiedzać to miejsce - bilet sezonowy za 100 zł.

Powierzchnia ogrdou to niemal 11 hektarów. W jednym czasie na terenie Ogrodu Botanicznego będzie mogło przebywać 1000 osób (szczegółowe informacje na stronie geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/podstawowe-informacje/).

Natomiast w przypadku Centrum Geodeukacji, limit wynosi 12 osób na godzinę. - Obowiązują wszelkie zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po obiekcie, czyli odstęp miedzy osobami, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk. W holu głównym oraz w toaletach będą specjalne punkty dezynfekcji. Także pracownicy będą wyposażeni w środki ochrony - wyjaśnia Michał Poros kierownik Centrum Geodeukacji.

Wejścia odbywać się będą od wtorku do piątku, o pełnych godzinach od 9:00 do 17:00, przy czym ostatnie wejście - o godz. 16:00. Od 13.00 do 14.00, z uwagi na dezynfekcję, obiekt będzie wyłączony ze zwiedzania. Ze względów bezpieczeństwa kino 5D jest niedostępne do odwołania. Zalecana jest rezerwacja wejść. Szczegóły, dotyczące zwiedzania wystawy oraz zasad bezpieczeństwa dostępne są na stronie internetowej Geoparku Kielce (centrum-geoedukacji.pl/zwiedzanie-2).

Rezerwacje grupowe, dokonane przed pandemią, zostały przeniesione na jesień.

Powrót na początek strony