Plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 już gotowy

Przedszkole Samorządowe nr 18 w Kielcach ma nowy plac zabaw. Inwestycję zrealizowano w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Od dziś z obiektu mogą korzystać zarówno dzieci uczęszczające do placówki, jak i okoliczni mieszkańcy.

Uroczystego otwarcia, w towarzystwie dzieci, dokonali dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 18 Agnieszka Żelazna, prezydent Bogdan Wenta, radny Rady Miasta Kielce Tadeusz Kozior oraz wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nareszcie udało nam się zakończyć prace nad pięknym, nowoczesnym placem zabaw, wygranym z Budżetu Obywatelskiego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim mieszkańcom, a przede wszystkim władzom miasta za to, że udostępnili taką możliwość, składania wniosków o projekty dla szkół, przedszkoli - przekonuje dyrektor PS nr 18, Agnieszka Żelazna.

Zanim przecięto symboliczną wstęgę, dzieci zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowany krótki program artystyczny z piosenkami dotyczącymi placu zabaw.

Plac zabaw został wyposażony w huśtawki, bujaki, karuzele czy tzw. bocianie gniazdo. Na co dzień będzie służył dzieciom uczęszczającym do PS nr 18. Korzystać z niego mogą jednak również okoliczni mieszkańcy.

Inwestycja powstała w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego pn. „Magiczny Ogród - Pozwólmy się dzieciom bawić". Zadanie to zdobyło drugą najwyższa liczbę głosów w ubiegłym roku, wśród inwestycji małych, a mianowicie 3027. Otrzymało wsparcie w wysokości 150 tys. zł.

- Trzeba pogratulować i podziękować pani dyrektor, jak i wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Dzięki temu dzieci mają swoje miejsce do zabawy - powiedział prezydent Bogdan Wenta.