Pożar w Nowinach

Pożar w Nowinach.jpg

(aktualizacja: 19:56)

Pożar składowiska niebezpiecznych odpadów, który wybuchł w gminie Sitkówka-Nowiny, został opanowany.

Tym samym następuje odwołanie alarmu. O godz. 19:55 na terenie Miasta Kielce rozbrzmiały syreny alarmowe informujące o odwołaniu zagrożenia.

Dziękujemy mieszkańcom Kielc za rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

W niedzielę w gminie Sitkówka-Nowiny wybuchł ogromny pożar - pali się składowisko niebezpiecznych odpadów. Słup dymu jest widoczny także z terenu naszego miasta.

Mieszkańców Kielc prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Dym może być niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzi. Nie otwierajmy okien i drzwi, unikajmy przebywania na zewnątrz!

Władze Kielc pozostają w stałym kontakcie z Sebastianem Nowaczkiewiczem, wójtem gminy Gmina Sitkówka-Nowiny, gotowi do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy.

fot. Dominik Kowalski