Poznaj projekty z unijnym wsparciem. Dni Otwarte już tuż tuż!

Wiele atrakcji dla całych rodzin, warsztaty, koncerty i bezpłatne zwiedzanie – tak w skrócie zapowiada się IX edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich w całej Polsce. W Kielcach do akcji promującej projekty realizowane z pomocą funduszy unijnych włączyły się m.in. Energetyczne Centrum Nauki, CK Technik oraz Centrum Geoedukacji.

Jeśli chcesz aktywnie spędzić weekend 7-9 października, wejdź na stronę dniotwarte.eu i znajdź wydarzenia w Twojej okolicy.

Centrum Geoedukacji zaprasza na "MISJĘ CHRONOS"

Zobacz okazy skał i skamieniałości, poznaj dawnych mieszkańców ziemi świętokrzyskiej. Skorzystaj z interaktywnych stanowisk i zostań badaczem Ziemi.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Geoedukacji 8 i 9 października na odwiedzających czeka dodatkowa atrakcja - ,,MISJA CHRONOS’’. Gra odbywa się na terenie ekspozycji i polega na samodzielnym odnajdowaniu ukrytych na wystawie pytań oraz udzielaniu na nie poprawnych odpowiedzi. Na wszystkich uczestników, którzy odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania czekają drobne upominki.

Zwiedzanie jest bezpłatne. Czas zwiedzania - 1 godzina.

Wejścia o godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00: indywidualnie - bez przewodnika, z wirtualnym przewodnikiem - dostępne po zeskanowaniu QR kodu, zwiedzanie w formie gry terenowej dla rodzin z dziećmi.

Dni otwarte w Energetycznym Centrum Nauki KPT

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, od 7 do 9 października, na zwiedzanie wystawy ECN oraz udział w warsztatach będzie obowiązywać 20% zniżka. Energetyczne Centrum Nauki to także: uniwersalne laboratorium dla małych i dużych odkrywców oraz nowoczesne audytorium/kino 3D, przeznaczone do spotkań, pokazów i projekcji naukowych.

W piątek (7.10) wizyta odbywać się będzie wg poniższych tur:
8.30 – 10.00 wystawa
10.30 – 12.00 warsztaty + wystawa (dla grup zorganizowanych)
12.30 – 14.00 warsztaty + wystawa (dla grup zorganizowanych)
14.30 – 16.00 wystawa

Wizyta w sobotę oraz niedzielę (8 – 9.10) odbywać się będzie wg poniższych tur:
10.00 – 10.45 (zwiedzanie)
11.00 – 11.45 (zwiedzanie)
12.00 – 12.45 (zwiedzanie)
13.00 – 13.45 (zwiedzanie/warsztaty „Laboratorium młodego chemika”)
14.00 – 14.45 (zwiedzanie)
15.00 – 15.45 (zwiedzanie)
16.00 – 16.45 (zwiedzanie)

W sobotę oraz w niedzielę o godz. 13:00 odbędą się warsztaty „Laboratorium młodego chemika”. W naszym laboratorium goście poznają zupełnie nowe właściwości składników, używanych w kuchni. Przyjrzą się rozmaitym reakcjom chemicznym, sprawdzą, które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH oraz dowiedzą się w jaki sposób dokonać kontrolowanej erupcji wulkanu.

Bilety są dostępne w kasie Centrum lub przez stronę https://bilety.ecn.kielce.pl/ (ceny podane w systemie sprzedaży zawierają już rabat). Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

CKtechnik zaprasza do swoich pracowni ...

Jeśli swoją przyszłość widzisz w zawodach technicznych, koniecznie musisz odwiedzić Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w dniu 7 października. Ośrodek wyposażony jest w kilkanaście pracowni służących praktycznemu przygotowaniu do zawodu, wyposażonych w najnowsze maszyny i urządzenia.

Zwiedzisz wówczas obiekt i pracownie praktycznej nauki zawodu:

• pracownie obróbki CNC z najnowocześniejszymi sterowanymi komputerowo obrabiarkami CNC,
  • pracownie samochodowe z najnowszej generacji komputerowymi zestawami diagnostycznymi,
  • pracownie mechatroniki,
  • pracownie pojazdów hybrydowych i elektrycznych,
  • pracownie nowoczesnych metod cięcia metali, łączenia i spawania złącz próbnych z unikatowym symulatorem spawania,
  • pracownie nowoczesnych technik szycia i tworzenia konstrukcji przemysłu mody.

... i na zlot motocykli

Natomiast w dniu 8 października nastąpi otwarcie Sali Historii Zakładu SHL i motocykla polskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zlot motocykli i pojazdów zabytkowych w godzinach 10:00 – 15:00.

Zobacz kultowe modele, mistrzów elegancji i sprawności. Dla zwiedzających organizatorzy zaplanowali konkursy z nagrodami. Warto odświeżyć wiedzę o świętokrzyskiej motoryzacji.

Bezpłatne badania dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

W piątek, 7 października w godz. 9:00 – 12:00 w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (budynek główny Szpitala - II p.), na sprzęcie medycznym zakupionym w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, pacjenci będą mogli skorzystać z następujących badań:

USG tarczycy,
USG jamy brzusznej,
USG tętnic szyjnych dla dorosłych.

Zapisz się na wizytę: tel. 41 30 33 426, w godz. 7:00-13:00.

Więcej informacji o atrakcjach w regionie świętokrzyskim i całej Polsce na stronie www.dniotwarte.eu

Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.