Poznamy laureatów plebiscytu publiczności „Wystrzałowy Kubuś!”

Scena ze spektaklu "Jak zostałam wiedźmą"
zdj. Anna Kaleta

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zaprasza na koncert finałowy pierwszego Plebiscytu publiczności „Wystrzałowy Kubuś!”, który odbędzie się 30 grudnia 2022 (piątek) o godz. 17.00 (wstęp za bezpłatnymi wejściówkami, obowiązuje rezerwacja miejsc).

W zorganizowanym po raz pierwszy plebiscycie na najpopularniejszą aktorkę, najpopularniejszego aktora i najpopularniejsze przedstawienie poprzedniego sezonu artystycznego 2021/22 wzięli udział wszyscy aktorzy, których można było oglądać w ubiegłym sezonie na scenie kieleckiego teatru lalkowego, oraz następujące spektakle:

  • „Lato Muminków”, reż. Michał Derlatka
  • „Arka Czasu”, reż. Tomasz Kaczorowski
  • „Legendy ziemi świętokrzyskiej”, reż. Marek Zákostelecký
  • „Jak zostałam wiedźmą”, reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak
  • „Wróżka z kranu”, reż. Adam Walny

W głosowaniu, które zakończyło się 11 grudnia, mogli wziąć udział widzowie indywidualni oraz grupy/klasy szkolne i przedszkolne. Wśród głosującej publiczności zostały wylosowane dwie nagrody: Crème de la crème z kremem (spotkanie z aktorką/aktorem przy małym co nieco) oraz warsztaty z aktorką/aktorem.

Podczas Koncertu Finałowego wybrani przez publiczność aktorka, aktor i przedstawienie otrzymają statuetki Wystrzałowego Kubusia!, zaprojektowane i wykonane przez Natalię Komorowską – absolwentkę ASP we Wrocławiu i ASP w Bratysławie, artystkę interdyscyplinarną, wykorzystującą w swoich pracach głównie szkło i wideo-art.

W programie artystycznym Koncertu Finałowego znajdą się Kubusiowe piosenki w nowych aranżacjach, w wykonaniu aktorów: Rafała Iwańskiego, Ewy Lubacz, Michała Olszewskiego, Małgorzaty Oracz i Agaty Soboty oraz muzyków: Wojciecha Lipińskiego, Jakuba Nowaka i Piotra Sitkowskiego.

źródło: TLiA

logo Wystrzałowy Kubuś.jpg

Powrót na początek strony