Przebudowa dworca autobusowego nominowana do prestiżowej nagrody

Przebudowa Dworca Autobusowego w Kielcach według projektu architektów Marcina Kamińskiego i Bartosza Bojarowicza została nominowana do nagrody imienia Miesa van der Rohe. To najważniejsza europejska nagroda architektoniczna.

Nagroda imienia Miesa van der Rohe dla architektury europejskiej została ufundowana w 1987 przez Komisję Europejską, Parlament Europejski i Fundację imienia Miesa van der Rohe w Barcelonie. Przyznawana jest co dwa lata europejskim architektom za wybitne realizacje. Jej laureatami są między innymi: Peter Zumtor, Norman Foster, Zaha Hadid, Rem Koolhaas czy Alvaro Siza.

- To dla nas ogromne wyróżnienie. Żaden polski architekt tej nagrody nie dostał. Sama nominacja to już zaszczyt - mówi Bartosz Bojarowicz. - Obecnie pracujemy nad przygotowaniem jak najlepszej prezentacji konkursowej, jednak nie chcemy robić nikomu nadziei, że mamy szansę tę nagrodę otrzymać - dodaje.

Proces przyznawania nagrody podzielony jest na dwa etapy: pierwszą fazę, która polega na zestawieniu nominacji prac ukończonych w okresie od października 2018 r. do października 2020 r., oraz drugą wyjątkową fazę obejmującą prace zakończone w okresie od listopada 2020 do kwietnia 2021. Razem te dwa etapy będą stanowić listę prac kwalifikujących się do nagrody EU Mies Award 2022.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu odbędzie się w kwietniu 2022 roku.

Powrót na początek strony