Radni nie udzielili prezydentowi wotum zaufania

W sali konferencyjnej kieleckiego Urzędu Miasta odbyła się dziś sesja Rady Miasta. Jednym z najważniejszych punktów obrad było głosowanie dot. wotum zaufania dla prezydenta Bogdana Wenty.

Głosowanie poprzedziła prezentacja Raportu o stanie gminy Kielce za 2019 rok. Przedstawiono najważniejsze punkty dokumentu, który liczy kilkaset stron. Całość dostępna jest na Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta. Prezydent Bogdan Wenta podsumował również dotychczasową pracę na stanowisku prezydenta Kielc.

Później rozpoczęła się wielogodzinna dyskusja. Swoją opinię nt. pracy włodarza miasta podzielili sięi zarówno mieszkańcy, parlamentarzyści, europarlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa świętokrzyskiego oraz kieleccy radni.

Ostatecznie Rada Miasta Kielce nie udzieliła wotum zaufania prezydentowi Bogdanowi Wencie. Przeciwko było 15 radnych (Maciej Bursztein, Jarosław Karyś, Dariusz Kisiel, Piotr Kisiel, Wiesław Koza, Tadeusz Kozior, Marian Kubik, Zdzisław Łakomiec, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Monika Słoniewska, Marcin Stępniewski, Katarzyna Suchańska, Kamil Suchański, Arkadiusz Ślipikowski oraz Joanna Winiarska). Za zagłosowało 8 rajców (Michał Braun Michał, Jarosław Bukowski Jarosław, Marcin Chłodnicki, Katarzyna Czech-Kruczek, Anna Kibortt, Joanna Litwin, Anna Myślińska i Karol Wilczyński), a 2 wstrzymało się od głosu (Agata Wojda, Katarzyna Zapała)