Razem dla ochrony środowiska

W piątek, 28 lutego odbyło się Czwarte posiedzenie Grupy Tematycznej do spraw ochrony środowiska, działającej w ramach porozumienia gmin Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego odbyło się w piątek, 28 lutego.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele 12 gmin porozumienia KOF,  Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Kielce i Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych  KOF.

Celem posiedzenia, które poprowadził Mieczysław Pastuszko, kierownik Biura Zarzadzania Funduszami Europejskimi Urzędu Miasta Kielce, było określenie wspólnych płaszczyzn działania oraz możliwości realizowania wspólnego projektu partnerskiego przez gminy Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego i środowisko naukowe.

Przedstawiciele kieleckich uczelni zaprezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia w zakresie realizowanych badań i projektów w obszarze ochrony środowiska, a także nowatorskie działania, które mogą zaowocować przyszłymi projektami realizowanymi wspólnie z gminami Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

ZIT KOF.jpg