Ruszył 29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Rozpoczął się 29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. To najbardziej prestiżowa wystawa dla Targów Kielce, Miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego.

MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbywa się w dniach od 7 do 10 września 2021 roku.

- To dla nas bardzo ważne, że po 11-miesięcznej przerwie znów możemy gościć u nas wystawców i zwiedzających. Cieszy również liczba firm, które w czasie trwania Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezentują swoją szeroką ofertę - powiedział dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, podczas ceremonii otwarcia.

Nowoczesny sprzęt i wyposażenie wojskowe prezentują wystawcy z 27 krajów. Łącznie wystawia się ponad 400 firm m.in z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

- Życzę Państwu, aby rozmowy, które przeprowadzicie podczas tegorocznego MSPO zakończyły się później owocną współpracą i podpisaniem stosownych umów - zwrócił się do gości prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP wziął udział w uroczystym podpisaniu kontraktów na doposażenie Sił Zbrojnych w nowy sprzęt wojskowy.

- Program modernizacji polskiej armii trwa. Można być pewnym, że polscy żołnierze będą lepiej wyposażeni, aby pełnić służbę, jaką jest obrona naszego kraju - przekonuje Prezydent Andrzej Duda.

Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wstęp na wydarzenie jest możliwy tylko dla osób powyżej 18. roku życia (po zakupie biletu).

Powrót na początek strony