Śmieci będą odbierane częściej

Firma Eneris będzie częściej odbierać śmieci. To reakcja na zwiększone zapotrzebowanie mieszkańców.

- Do końca tego tygodnia będą uprzątnięte wszystkie śmieci zalegające w altanach oraz z posesji jednorodzinnych. Od poniedziałku, 20 kwietnia zwiększy się natomiast częstotliwość odbioru odpadów - informuje Agata Binkowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

Śmieci segregowane i biodegradowalne będą odbierane zarówno w dzień, jak i w nocy - w trybie 24-godzinnym przez dwie grupy pracowników. Od 20 kwietnia powrócą harmonogramy sprzed wprowadzenia odbioru interwencyjnego. Podobnie, jak dotychczas, terminarz - z podziałem na poszczególne kategorie posesji, dostępny będzie zarówno na stronach internetowych spółki Eneris, jak i Urzędu Miasta Kielce.

Po zgłoszeniu będą też odbierane odpady wielkogabarytowe, jednakże usługa ta dotyczy jedynie interwencyjnego odbioru gabarytów ze spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Potrzebę podstawienia kontenera należy zgłaszać na adres mail: zbigniew.bartkiewicz@eneris.pl.

Mieszkańcy indywidualni mogą odwozić tego typu odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Magazynowej 3, który wznowił działalność. Punkt czynny jest od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00 oraz w soboty w godzinach 08.00 - 16.00, tel: 609 322 123.

Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii zawieszono do odwołania płatne odbiory od mieszkańców Kielc z terenu miasta. Wszystkich klientów PSZOK prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa higienicznego oraz stosowanie się do decyzji, że na terenie punktu mogą jednocześnie znajdować się tylko dwa samochody dostarczające odpady.