Święto strażaków w Komendzie Miejskiej w Kielcach

Maj to miesiąc strażaków. Począwszy od 4 maja, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka, w całym kraju odbywają się uroczystości, podczas których strażacy otrzymują awanse i nominacje na wyższe stopnie zawodowe. Dziś na placu apelowym przy ul. Sandomierskiej świętowali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Kielc Bogdan Wenta, przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś i Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Kielce.

Uroczystość była okazją do przekazania życzeń oraz słów uznania dla strażaków za ich codzienną pracę na rzecz ochrony i ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Prezydent Kielc Bogdan Wenta podziękował strażakom również za ich zaangażowanie w życie mieszkańców Kielc, które jest widoczne podczas wielu miejskich wydarzeń. - Cieszę się, że jako prezydent Kielc mogę dziś świętować razem z Wami - mówił Bogdan Wenta.

W skład Komendy Miejskiej PSP w Kielcach wchodzą cztery Jednostki Ratowniczo–Gaśnicze: Nr 1 Kielce ul. Sandomierska 81, Nr 2 Kielce ul. Robotnicza 18, Nr 3 Kielce ul. Grunwaldzka 49 i JRG PSP Nr 4 Chmielnik ul. Przemysłowa 3. Komendantem Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach jest brygadier Mariusz Góra.