Turnieje, zawody i rywalizacje na Festiwalu Wiatru

Nie tylko występy i pokazy, ale także liczne atrakcje sportowe czekają na uczestników I edycji Festiwalu Wiatru.

O Puchar Prezydenta Kielc podczas turnieju w przeciąganiu liny walczyli w poniedziałek, 20 września ojcowie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 25 przy ul. Wojewódzkiej, gdzie obył się piknik rodzinny „Wietrzne inspiracje”.

Od 21 do 23 września dla chętnych otwarta jest sportowa strzelnica pneumatyczna przy Zespole Szkół nr 2 (ul. Jagiellońska 90). W godzinach od 10:00 do 14:00 strzelnica udostępniona jest dla młodzieży szkolnej z opiekunami, zaś od 16:00 do 19:00 dla pozostałych zainteresowanych osób. Można skorzystać z „ABC strzelectwa sportowego pneumatycznego”- czyli nauki strzelania dla początkujących połączonej z pokazem filmów instruktażowych, a dodatkowo zagrać w darta (lotki). Natomiast w czwartek, 23 września odbędzie się Konkurs Strzelecki o Puchar Prezydenta Kielc. Zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej. Na najlepszych czekają puchary i upominki.

Na piątek 24 września w godz. 14:00-17:00 Klub Sportowy Stella (Krakowska 374) organizuje „Dzień z łukiem” - Łucznicze zawody sportowe dla młodzieży o Puchar Prezydenta Kielc. Zawody w czterech kategoriach dla chłopców i dziewcząt odbędą się na terenie obiektu klubu przy ul. Krakowskiej 374.

Emocji, towarzyszących rywalizacji nie braknie także podczas pikniku rodzinnego „W porywach letniego wiatru”, który Miasto Kielce organizuje wspólnie z  Robotniczą Spółdzielnią Mieszkaniową „Armatury” w piątek, 24 września na osiedlu Podkarczówka. W godz. 16:00 -19:00, prócz licznych atrakcji, jak animacje, zabawy, dmuchana zjeżdżalnia, bezpłatna wata cukrowa i grill, odbędą się także wyścigi stateczków napędzanych podmuchem dla dzieci i dorosłych. Świetna zabawa dla całych rodzin gwarantowana!

Zwieńczeniem sportowej części Festiwalu Wiatru będą Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kielc na zalewie kieleckim. Impreza, organizowana przez Uczniowski klub Sportowy „Zalew Kielce” oraz Miasto Kielce, odbędzie się w sobotę 25 września w godz. 15:00-17:00. Regatom towarzyszyć będzie piknik rodzinny pn. „Wiatr w żagle”. Na wszystkich chętnych czekają także rowery wodne, przejażdżki motorówkami oraz liczne konkursy dla dzieci.

Szczegółowy program Festiwalu Wiatru