Udana akcja - "Lato ze spisem w Kielcach"

W niedzielę, 8 sierpnia na Rynku w godz. od 12.00 do 18.00, odbyła się pierwsza edycja akcji promującej Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021- "Lato ze spisem w Kielcach". Organizatorzy wydarzenia to Urząd Statystyczny w Kielcach i Miasto Kielce.

Na Rynku oraz w ratuszu stanęły mobilne punkty spisowe, w których pracownicy US w Kielcach oraz Gminnego Biura Spisowego pomagali w dokonaniu samospisu. Dla najmłodszych przygotowane zostały liczne atrakcje – bańki mydlane, wyścigi oraz zabawy w żywe wykresy. Na uczestników czekały nagrody i upominki.

W sierpniu planowane są jeszcze dwa tego typu wydarzenia. Kolejne odbędą się w niedziele 22 i 29 sierpnia.