Ukraińsko-polskie sprzątanie Kielc w Dniu Ziemi

Inicjatorami wydarzenia są nasi ukraińscy goście, którzy chcą w ten sposób podziękować Polsce i Kielczanom za ich serdeczne przyjęcie w naszym kraju i zapraszają obywateli obu naszych bratnich krajów do wspólnej akcji. Razem posprzątajmy okolice kieleckiego zalewu i Doliny Silnicy w Dniu Ziemi.

W piątek, 22 kwietnia w godzinach od 14:00 do 18:00 odbędzie się ukraińsko-polska akcja sprzątania miasta. Punktem zbiórki będzie przystań przy Uczniowskim Klubie Sportowym "Zalew Kielce", od strony klubu Tęcza.

Ukraińcy organizują sprzątanie miasta wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjazne Kielce. Do akcji włączyły się również władze Miasta Kielce, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, diaspora ukraińska jak i związane z nimi instytucje - Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód czy Ukraiński Dom Planty 6. W sprzątaniu okolic kieleckiego zalewu i Doliny Silnicy licznie wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Awans.

Na miejscu będą czekać na uczestników rękawiczki, chwytaki, worki, ale także upominki i prezenty dla najmłodszych uczestników: Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód zapewni paczki ze słodyczami i szkolnymi przedmiotami, Straż Miejska animacje i możliwość spotkania z ich pluszową maskotką, a Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ciepłą herbatę dla wszystkich. Patronat medialny objął Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc.

Do wspólnego sprzątania miasta zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie, że 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, a jego obchody tradycyjnie już związane są ze sprzątaniem naszej planety. 

Link do wydarzenia - https://www.facebook.com/events/

278711132_3098505543735224_3352727307650164187_n.png

Powrót na początek strony