W czwartek, 22 września przesiadamy się do autobusów i jedziemy za darmo

Trwa Europejski Tydzień Mobilności dawniej odbywający się jako Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Miasto Kielce wraz z innymi miastami zachęca mieszkańców do wybierania ekologicznych środków podróżowania. 22 września 2022 obchodzony będzie Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przejazdy komunikacją miejską w Kielcach będą darmowe.

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca wszystkich, niezależnie od wieku oraz tego czy posiadają samochód czy nie, do skorzystania z przejazdu autobusem. Obchodzony corocznie Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Jak wynika z badań samochód, którym podróżuje średnio 1 - 3 osoby emituje ok. 140 g/km dwutlenku węgla na osobę. Natomiast autobus, z którego korzysta średnio 80 osób – tylko 11 g/km na osobę.

Tegoroczny temat Europejskiego Tygodnia Mobilności 2022 to „Lepsze połączenia”, które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w środowisku miejskim, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc, przesyłek towarowych przy wykorzystaniu dostępnych środków oraz w oparciu o efektywne narzędzia planistyczne, w szczególności plany zrównoważonej mobilności miejskiej.

Powrót na początek strony