Wrześniowy powiew zabawy. Startuje II Festiwal Wiatru

Loty balonem na uwięzi, kąpiel w kolorowych proszkach, spektakularne latawce, pokaz mody zwiewnej, milonga z pokazem tanga argentyńskiego, wietrzna gra w terenie, wietrzne zawody sportowe, mierzenie siły wiatru, a nawet selfi z czarownicami. Podczas II Festiwalu Wiatru każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy mieszkańców do wyjścia z domów i przyłączenia się do wspólnej zabawy.

Zaczynamy 16 września o godz. 14.00 w Ogrodzie Botanicznym wystawą plenerową fotografii na flagach pt. „Trochę przyjemności” oraz spektaklem „Kopciuszek” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Dzień później, w sobotę 17 września od godz. 13.00 wielka atrakcja - zapraszamy na „Aeropiknik” na terenie przy Politechnice Świętokrzyskiej. Tam zaplanowane są loty balonem na uwięzi, prezentacja nietypowych latawców, makiet samolotów, symulatory lotów oraz konkursy. Mamy też coś dla miłośników lalek teatralnych i... czarownic. Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na ekspozycję lalek z kilkunastu przedstawień - „Wieje od Łysicy”. Wystawa będzie czynna w godz. 14.00-18.00 w sali prób: atrakcją będzie możliwość sfotografowania się z czarownicami.

W niedzielę, 18 września na Dworcu Autobusowym odbędzie się Zwiewny wieczór z modą, tańcem i makramami. W programie: pokaz „Mody Zwiewnej”, pokazy Szkoły Tańca CHA-CHA oraz wystawa makram, której towarzyszyć będzie pokaz gry na harfie i gongach. Nie zabraknie również rozgrywek sportowych dedykowanych młodzieży: odbędzie się Dzień z łukiem, „Lekkoatletyka z Wiatrem” oraz „Wysokie Loty” -  turniej w piłce nożnej.

Będą też Regaty Żeglarskie, które odbędą się 24 września w ramach  Pikniku Rodzinnego „Wiatr w żagle” przy przystani żeglarskiej na Zalewie Kieleckim. Od 12.00 do 15.00 na uczestników czekają zabawy, pokazy wielkich baniek, konkursy i liczne atrakcje, m.in. bezpłatne rowery wodne, wata cukrowa oraz woda z saturatora. Zaś o godz. 15.00 rozpocznie się  event „HOLI - Święto Kolorów”. Kielce znalazły się  na ogólnopolskiej trasie robiącego furorę na całym świecie festiwalu z proszkami Holi.

Powstanie kolejna Kielecka mapa Wiatru – edycja 2022, którą przygotują naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej. Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza natomiast szkoły ponadpodstawowe na wykład: „Zdarzenia ekstremalne i ponadprzeciętne z udziałem wiatru”.

Zachęcamy do udziału w organizowanych w ramach Festiwalu konkursach: fotograficznym pt. „Wiecz(trz)ne Kielce” oraz „Na najbardziej spektakularny latawiec”. Zapraszamy na warsztaty: ECN/KPT, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach czy Stowarzyszenia „Przystań dla sztuki”.

Zapraszamy też na Festiwal Jazzowy Memorial to Miles oraz na milongę wraz z pokazem tańca argentyńskiego pt. "Tango - tańcz, kochaj, żyj" , którą organizuje Świętokrzyskie Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego "El Viento" (z hiszp. wiatr).

Szczegółowy program II Festiwalu Wiatru znajduje się na stronie www.kielce.eu/festiwal-wiatru

Kielce-Festiwal-Wiatru-2022-Plakat.JPG

 

Powrót na początek strony