"Z energią dla klimatu" - akcja edukacyjna dla najmłodszych

„Z energią dla klimatu”. Pod takim hasłem Miasto Kielce zorganizowało akcję edukacyjną dla najmłodszych. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce przygotowali specjalną prezentację multimedialną, dzięki której, poprzez zabawę, dzieci miały okazję poznać np. naturalne źródła energii.

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej, roli w codziennym życiu oraz źródeł jej wytwarzania.

Zajęcia warsztatowe, przygotowane w ramach akcji, miały za zadanie w prosty i dostępny dla dzieci sposób zapoznać je z tematyką odnawialnych źródeł energii. Najmłodsi poznali sposoby wykorzystywania wiatru, wody czy Słońca do produkcji energii i ciepła.

Głównym elementem akcji „Z energią dla klimatu” była prezentacja multimedialna przygotowana przez pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Kielce. Jej zadaniem było urozmaicenie warsztatów poprzez zaangażowanie uczestników, np. za pomocą zagadek, burzy mózgów czy zabawom.

W prezentacji poruszono również temat roli energii w codziennym życiu uwrażliwiono dzieci na niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych czy nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

Oprócz prezentacji multimedialnej, w ramach akcji uczestnicy otrzymali kolorowanki oraz zeszyty edukacyjne dla pogłębienia wiedzy dotyczącej odnawialnych źródeł energii, które zostały opracowane przez pracowników Wydziału.

Dotychczas do udziału w akcji zgłosiło się 21 placówek przedszkolnych oraz 13 placówek szkolnych.