Zakończyła się przebudowa ulicy Słowackiego. Zyskała śródmiejski charakter

Nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja, sieci podziemne oraz nowoczesne oświetlenie. Trwająca niemal rok przebudowa ulicy Słowackiego dobiegła końca. Prace budowlane objęły odcinek o długości blisko 300 metrów od skrzyżowania z ul. Prostą do ul. Seminaryjskiej.

- Jednym z celów tej inwestycji była budowa odwodnienia, ponieważ ulica Słowackiego nie posiadała kanalizacji deszczowej, a wody opadowe odprowadzane powierzchniowo przyczyniały się do degradacji i tak zniszczonej już nawierzchni - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Oprócz nowej kanalizacji przebudowano także sieć wodociągową, gazową i elektryczną, wybudowano także kanał technologiczny, w którym można umieścić światłowody.

Po zakończeniu prac sieciowych wykonawca – firma Strabag – przystąpiła do budowy nawierzchni jezdni i chodników. Wykonane są one z kostki betonowej różnych kształtów i rozmiarów. Powstały ponadto nowe zatoki postojowe oraz oświetlenie uliczne. Na ul. Słowackiego stanęły stylizowane na dawne latarnie, jednak są one wyposażone w nowoczesne, energooszczędne źródła świtała w technologii LED.

W ramach inwestycji dokonano nasadzeń drzew i krzewów. Po przebudowie ulica Słowackiego zyskała śródmiejski charakter. 

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 mln 602 tys. zł.

Powrót na początek strony