Zaśpiewaj z Mazowszem. Eliminacje Konkursu Wokalnego w KCK

Zespół Mazowsze
materiały prasowe zespołu Mazowsze

Kochasz muzykę ludową i potrafisz śpiewać? Chciałbyś wystąpić na dużej scenie z największym polskim zespołem pieśni i tańca? Zgłoś się do konkursu. Jeszcze do 8 stycznia „Mazowsze" czeka na zgłoszenia. Eliminacje III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka odbędą się w Kieleckim Centrum Kultury już 11 stycznia od godz. 10:00 na Małej Scenie.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: 8-13 lat, 14-19 lat, 20-25 lat oraz powyżej 26 roku życia. Kandydaci muszą przygotować dwa utwory z repertuaru zespołu "Mazowsze" z podanej listy piosenek, w oryginalnej tonacji. Kartę zgłoszenia trzeba wypełnić elektronicznie na stronie https://mazowsze.waw.pl/konkurs

Konkurs wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy zespołu "Mazowsze". Twórcom tego przedsięwzięcia przyświeca idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów "Mazowsza", ale również przybliżenie sylwetki patrona konkursu. W poprzedniej edycji konkursu w roku 2021 reprezentant województwa świętokrzyskiego Michał Steciak zajął 2. miejsce w finale konkursu i wystąpił na scenie Mazowsza w Otrębusach pod Warszawą.

Mazowsze - Konkurs Jopka - plakat dla organizatorow przesluchan 50x70cm.jpg

Powrót na początek strony