100 godzin tanecznego spektaklu w Kielcach

Od 20 do 26 czerwca w Kieleckim Teatrze Tańca odbędą się międzynarodowe zawody taneczne IDO European Modern and Contemporary Championships oraz IDO European Ballet&Jazz Championships. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się konferencja na temat wydarzenia. Miasto Kielce reprezentował zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki. 

Mistrzostwa Europy IDO to cykliczny konkurs tańca. Do Kielc zjedzie ponad 2600 tancerzy z 22 krajów Europy.

- W imieniu władz Kielc dziękuję organizatorem i wszystkim partnerom, że tej rangi wydarzenie odbywa się w Kielcach. Duże słowa uznania należą się Kieleckiemu Teatrowi Tańca za stworzenie w mieście potencjału, który umożliwia organizację takich mistrzostw. Tak duże wydarzenia są olbrzymią wartością i promocją dla Kielc – mówi zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki. – To, że będziemy gościć tak dużą grupę uczestników ma znaczenie dla lokalnych przedsiębiorców, branży hotelarskiej i gastronomicznej – dodaje wiceprezydent.  

Jak powiedziała Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, możliwość realizowania tak pięknej imprezy to ogromny zaszczyt.

- Dla nas jako osób zajmujących się tańcem to wielka radość. Jednak nie chodzi tylko o taniec, ale także wspaniałą międzynarodową integrację, zawieranie przyjaźni między tancerzami. To także propagowanie zdrowego stylu życia i wychowania poprzez taniec, co jest nasza statutową działalnością – podkreśla Elżbieta Pańtak, dyr. KTT.

Do spędzenia siedmiu dni i podziwiania stugodzinnego spektaklu tanecznego zachęca Piotr Patłaszyński, prezes Polskiej Federacji Tańca.

- Polska Federacja Tańca od wielu lat organizuje różnego typu przedsięwzięcia taneczne. Cały czas zależało nam na tym, żeby te artystyczne formy tańca wyprowadzić ze szkół tańca czy hal sportowych i prezentować je na scenie teatralnej – podkreśla Piotr Patłaszyński.

Zawody będą rozgrywane codziennie. Tytuły mistrzowskie zostaną rozdane w konkurencjach jazz, balet, modern&contemporary w dyscyplinach solowych, duetach, grupach i formacjach z podziałem na kategorie wiekowe.

Wstęp na Mistrzostwa Europy IDO jest płatny.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.worlddanceweek.com.

Powrót na początek strony