100 lat Pani Reginy Frąk

11 kwietnia skończyła 100 lat dziś wraz z rodziną, świętowała swoje urodziny. Z tej okazji pani Regina Frąk, wieloletnia kielczanka otrzymała serdeczne życzenia i kwiaty od Prezydenta Miasta Kielce, które przekazał i wręczył Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta Kielc.

Pani Regina Frąk urodziła się w Bielinach, miała sześcioro rodzeństwa, jako najstarsza z sióstr często się nimi opiekowała. Gdy była nastolatką, wraz z rodziną musiała wyjechać do Niemiec do obozu pracy. Szczęśliwie wróciła do Kielc i tu została. Pracowała jako telefonistka w policji świętokrzyskiej. Obecnie mieszka w Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej przy ul. Tarnowskiej w Kielcach.

- Ciocia jest bardzo pogodną osobą, zaangażowaną w życie rodziny, utalentowaną artystycznie. Jest ambitna i zachowuje świetną kondycję. Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie świętować jej setne urodziny, czekamy też na kolejne jubileusze, gdyż zarówno siostra, jak i barat cioci zbliżają się do setki - mówi siostrzenica Renata Wicha.

- Dla mnie to druga mama, spotykamy się niemal codziennie. Ciocia potrafi tkać, szydełkować i robić na drutach. Cały czas walczy o to, żeby być sprawną i aktywną osobą - mówi Igor Kochański, bratanek pani Reginy.

Podczas uroczystego spotkania z okazji urodzin pani Reginy obecni byli bliscy z Kielc oraz ci, którzy przyjechali z różnych miast Polski, a także ze Stanów Zjednoczonych.

Powrót na początek strony