11. Świętokrzyska Matura Próbna 2020. Szkoły mogą się już zgłaszać

Zbliża się 11. edycja Świętokrzyskiej Matury Próbnej. Zainteresowane szkoły mogą już zgłaszać się do udziału w egzaminie, który odbędzie się w dniach 3, 4 i 5 marca.

- Uważam, że każda dodatkowa praca z arkuszem zmniejsza ryzyko stresu na maturze i zwiększa szansę na sukces i dostanie się na wymarzone studia – podkreśla Piotr Łojek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

W tym roku próbą maturę organizują Urząd Miasta Kielce, „Echo Dnia”, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych.

Tegoroczna próbna matura rozpocznie się 3 marca egzaminem z języka polskiego, 4 marca odbędzie się sprawdzian z matematyki. Arkusze z tych przedmiotów przygotowują doradcy metodyczni i egzaminatorzy Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli – ośrodkiem zarządza miasto Kielce. Maturę próbną zakończy egzamin z języka angielskiego, arkusze przygotują eksperci ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

- Zachęcamy szkoły do zgłaszania się do próbnej matury, a wszystkie informacje dostępne są na stronie „Echa Dnia” – mówi Piotr Łojek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 21 lutego, pod adresem e-mailowym: monika.stachura@polskapress.pl lub pod numerem telefonu 697 770 604. 11. edycję próbnej matury patronatem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik.

 

Powrót na początek strony