29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego już za nami. Przez cztery dni ofertę, którą zaprezentowało ponad 400 wystawców 27 krajów świata, miało okazję obejrzeć wiele tysięcy widzów.
Dziś w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się ceremonia zakończenia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
- Potwierdziliśmy, po raz kolejny, prestiż Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, jako najważniejszego tego typu miejsca w Europie Środkowo-Wschodniej – przekonuje Prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Targi Kielce bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon wystawienniczy, który mam nadzieję, że bez żadnych przeszkód i przerw, potrwa aż do lata następnego roku i przyniesie wiele innych branżowych spotkań.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego był nie tylko miejscem, gdzie można zaprezentować najnowsze rozwiązania z branży militarnej, branży obronnej. To także platforma do rozmów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zawarcia ważnych umów. Największy kontrakt, opiewający na kilkadziesiąt miliardów zł zawarto z Polską Grupą Zbrojeniową na dostawę nowego sprzętu wojskowego dla Polskich Sił Zbrojnych.
- Dziękuję wystawcom za udział i za zaufanie, jakim nas obdarzyli – powiedział dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – To już druga edycja w pandemicznej rzeczywistości, w której idea targów, jaką jest spotkanie, przeżywa swój renesans, a coś co jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się zwyczajne, dzisiaj jest wartością szczególną.
Jak co roku, na zakończenie MSPO, wręczono szereg wyróżnień i nagród. Najważniejszą z nich były, tradycyjnie już, Defendery. Otrzymali je:
Wyróżnienie Specjalne Rady Programowej trafiło do Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych i Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Przemysłu Organicznego, za system flar i kaset do ich odpalania.