30. Finał WOŚP. Trwa wielkie liczenie

W tej zbiórce liczy się każdy grosz. W poniedziałek rano w Kielcach podliczono już blisko 400 tysięcy złotych, podaje Echo Dnia. Lokalny dziennik wspiera największy sztab w Polsce, za który w tym roku odpowiadał Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Znane jest podsumowanie wyników zbiórek ze sztabów i scen, które grały w Kielcach podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę, 30 stycznia.

Finałowa licytacja w Pałacyku Zielińskiego

Walka o fanty była zacięta. W Pałacyku Zielińskiego udało się zebrać 37 900 zł. Pod młotek poszło wiele cennych przedmiotów, w tym wóz strażacki podarowany przez OSP w Bobrzy.

Scena na Rynku

Na scenie przygotowanej przez Urząd Miasta wystąpili kieleccy artyści, a do wspólnego grania zachęcał prezydent Kielc Bogdan Wenta. Były pokazy i licytacje. Kultowy „Maluch” poszedł za 3 tysiące złotych. Ostatecznie scena na Rynku zebrała do puszek - 10 216 złotych.

Na strażaków zawsze można liczyć

48 213 zł - taki wynik uzyskali strażacy ochotnicy organizujący 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicy Sienkiewicza. Kielecki deptak należał do strażaków ochotników z powiatu kieleckiego oraz ekipy z Hotelu Binkowski.

OSP Kielce-Niewachlów zebrała 17 504 złote
OSP Ćmińsk zebrała 10 118 złotych
OSP Bilcza zebrała 10 000 złotych
OSP Zabłocie zebrała 6 763 złote
OSP Bobrza zebrała 2 031 złotych
OSP Zagnańsk zebrała 1 797 złotych

Koncert i licytacje w Kieleckim Centrum Kultury

Niektóre licytacje rozpoczęły się przed finałem. W Kieleckim Centrum Kultury udało się zebrać 6 410 złotych, pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie najmłodszych pacjentów. Podobnie jak dochód ze spotkania z Andrzejem Piasecznym w „Salonie kobiet”, który wyniósł 2 335 zł.

Pozostałe kieleckie sztaby też głośno zagrały

Sztab numer 5073 przy Szkole Podstawowej numer 33 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Kielcach zebrał około 30 tysięcy złotych. Sześćdziesięciu wolontariuszy zebrało 21 tysięcy, a w eSkarbonce znalazło się 9 390 złotych.

Sztab przy Regionalnym Centrum Wolontariatu zebrał 83 093, 83 złotych. W zbiórce uczestniczyło 150 wolontariuszy. Świetnie poradziły sobie grupy z SP nr 9 w Kielcach, SP nr 8 w Kielcach, Szkoły imienia Jana Pawła II w Łopusznie oraz Szkoły imienia Juliusza Verne'a w Kielcach.