30. Finał WOŚP za nami. Światełko do nieba rozbłysło nad miastem

Niezwykły pokaz laserów zakończył jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na kieleckim rynku rozbrzmiały też strażackie syreny, tak druhowie z kilku OSP pożegnali się z mieszkańcami. Kielczanie jak co roku byli hojni, puszki wolontariuszy szybko się zapełniały. Mimo niepogody w Kielcach było głośno i radośnie. Podczas finałowej licytacji w Domu Środowisk Twórczych udało się zebrać 37 900 zł.

To był dzień pełen wzruszeń, wypełniony dobrymi emocjami. Na ulicach Kielc datki do puszek zbierało ponad tysiąc wolontariuszy. Wiatr, śnieg i deszcz nie zniechęciły do wspierania zbiórki na rzecz dziecięcej okulistyki. Na scenie przed ratuszem wystąpili kieleccy artyści, były licytacje i pokazy.

W Domu Środowisk Twórczych przeprowadzono główną licytację kieleckiego Finału WOŚP. Pod młotek poszły orkiestrowe gadżety, obrazy, vouchery i wiele innych przedmiotów. Niektóre fanty uzyskały bardzo wysokie ceny. Za 2 500 złotych sprzedano orkiestrowe serduszko z 2001 roku, a wóz strażacki Star 244 przekazany przez OSP w Bobrzy i gminę Miedziana Góra zarobił dla WOŚP 4150 złotych i 27 groszy. W sumie zebrano 37 900 złotych.

Licytujący walczyli również o romantyczną kolację w baszcie Plotkarka, kawę z aktorką Katarzyną Żak czy prywatny koncert zespołu "Wołosatki". Wśród fantów znalazł się również karnet na wszystkie koncerty organizowane przez Dom Środowisk Twórczych w 2022 roku.

Podczas koncertów na kieleckim rynku również nie zabrakło licytacji. Kielczanie i goście znów nie zawiedli. Od godziny 13.00 do wieczora trwała walka o cenne przedmioty. Kultowy „Maluch” czyli Fiat 126p poszedł za 3 tysiące złotych.

Warto podkreślić, że dzień przed Finałem w Kieleckim Centrum Kultury również odbyła się licytacja, udało się zebrać 6 410 złotych, pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie najmłodszych pacjentów. Podobnie jak dochód z biletów z niedzielnego spotkania z Andrzejem Piasecznych w „Salonie kobiet”. Wydarzenie odbyło się w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”.

Tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizował Wojewódzki Szpital Zespolony przy wsparciu Miasta Kielce i Echa Dnia.