31. Finał WOŚP. Licytacje, koncerty i światełko do nieba

Kielczanie znów byli hojni. Podczas głównej licytacji w Domu Środowisk Twórczych udało się zebrać 46 960 zł. Pod młotek poszło prawie 60 przedmiotów, a wśród nich podarowany przez Miasto Kielce i prezydenta - unikalny znaczek pocztowy „Dwa miasta – jedno serce. Kielce – Winnica”.

Na długiej liście fantów były też m.in.: Złota Karta Wstępu do Pałacyku Zielińskiego, która uzyskała cenę 5 100 zł. Tę samą kwotę darczyńca przekazał za srebrny medal Ligi Mistrzów zdobyty w czerwcu 2022 roku przez drużynę Łomża Vive Kielce.

Romantyczną kolację w Baszcie "Plotkarka" wylicytowano za 500 złotych, a kultową, 61-letnią Skodę Octavię za 2 tys. zł. Poza tym licytowano vouchery, albumy, obrazy, fotografie oraz trzydniowy pobyt w apartamencie w Zakopanem. Było też coś dla filatelistów, oprócz znaczka „Dwa miasta – jedno serce. Kielce – Winnica”, na licytację trafił też kompletny bloczek znaczków pocztowych przedstawiających zatopienie krążownika Moskwa. Tę bezcenną pamiątkę od charkowskich strażaków przekazał wolontariusz organizujący pomoc dla Ukrainy Liwiusz Falak, a darczyńca wylicytował znaczek za 1 200 zł. Ceramiczny dzik z Instytutu Dizajnu uzyskał dla WOŚP 1 700 zł.

Gorące granie na Rynku

Licytacje odbyły się też na scenie przed ratuszem oraz w kieleckich galeriach handlowych. Na Rynku w przerwach koncertów licytowane były fanty przekazane na WOŚP, m.in. "Maluch" Fiat 126p, który już trzeci raz wspierał WOŚP. Auto podobnie jak rok temu, zostało wylicytowane za kwotę 4000 zł. Po wstępnym przeliczeniu wiadomo, że na scenie udało się zebrać 13 600 zł. Kielczanie tłumnie przybyli na Rynek, aby o godzinie 20.00 wspólnie podziwiać światełko do nieba. Wcześniej na scenie przygotowanej przez Urząd Miasta Kielce we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym i Echem Dnia, wystąpili młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury i Domu Kultury „Zameczek”. Natomiast o godz. 19:00 wystąpiła kielecka formacja reggae Mayoroots, zdobywca Grand Prix Festiwalu Scyzoryki 2022.