5. etap Międzynarodowego Kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wystartował z Kielc

Punktualnie o godzinie 10 ruszył z Kielc ostatni, 5. etap tegorocznego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Meta zaplanowana została w Łodzi.

Uroczystego startu etapu dokonali wspólnie zastępca Prezydenta Kielc, Marcin Chłodnicki oraz przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", Waldemar Bartosz. Chwilę przed rozpoczęciem, wiceprezydent Kielc, w imieniu Prezydenta Bogdana Wenty, odebrał podziękowania od dyrektora generalnego wyścigu, Waldemara Krenca, za pomoc w organizacji wydarzenia.

- Dziękujemy za to wyróżnienie. Cieszymy się, że zarówno organizatorzy, jak i zawodnicy, dobrze czujecie się w Kielcach. Zapraszamy ponownie. Zawsze jesteśmy otwarci na takie wydarzenia - powiedział Marcin Chłodnicki.

Z Kielc kolarze przejechali do Nowin, gdzie zaplanowany został tzw. "Start ostry". Na trasie 5. etapu znalazły się również Piekoszów, Łopuszno, Końskie oraz Piotrków Trybunalski.

Tradycyjnie "dorosłemu" Wyścigowi Solidarności i Olimpijczyków towarzyszyła jego dziecięca odmiana. Na starcie Mini Wyścigu "Solidarności" w Kielcach stanęło kilkudziesięciu młodych adeptów i adeptek kolarstwa.

Rywalizacja odbywała się w kilku grupach i na różnych dystansach. Emocji nie brakowało, a wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje.

Powrót na początek strony