50 lat Szkoły Podstawowej nr 28

Szkoła Podstawowa nr 28 świętowała w piątek jubileusz 50-lecia. Przez pół wieku zmieniali się nauczyciele, dyrektorzy, a nawet patroni. Niezmienna była jednak jakość nauczania. Od 1970 roku SP nr 28 wykształciła tysiące kielczan.

Wśród zaproszonych gości byli zarówno absolwenci Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach, jak i obecni oraz byli nauczyciele, w tym również dyrektorzy.

- Czekaliśmy długo na ten moment. Tak naprawdę 50 lat skończyliśmy już przed rokiem, ale ze względu na pandemię mogliśmy spotkać się dopiero teraz – przekonuje Paula Presman, dyrektor SP nr 28.

W imieniu Prezydenta Miasta Kielce jubileuszowe życzenia złożył zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Grzegorz Sowiński.

- Gratuluję tego wspaniałego jubileuszu wszystkim osobom związanym z tą placówką, na każdym etapie jej funkcjonowania. Życzę Państwu kolejnych udanych lat i tego, by uczniowie i ich sukcesy nadal przynosili dumę szkole – powiedział Grzegorz Sowiński.

Uroczystości jubileuszowe miały nietypowy charakter. Po krótkiej części oficjalnej, goście zostali podzieleni na klasy i zaproszeni do udziału w nietypowych lekcjach.

- Zaprosiliśmy naszych gości do cofnięcia się w czasie, żeby znowu stali się uczniami. Każdy z nich otrzymał specjalny dzienniczek, a na zakóńczenie także okolicznościowe świadectwo – wylicza Paula Presman.

Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach im. Żołnierzy 4pp "Czwartaków" funkcjonuje od 1970r. W pierwszym roku działania uczyło się w niej 478 uczniów w 14 oddziałach i siedmiu salach lekcyjnych. Zatrudnionych było wówczas 17 nauczycieli. W roku szkolnym 1971/72 oddano do użytku II pawilon i gabinet lekarski, w 1973 pozostałą część budynku.

Obecnie szkoła jest placówką nowoczesną, dobrze zorganizowaną i wyposażoną w niezbędne pomoce dydaktyczne. Posiada pracownię informatyczną, Szkolne Centrum Informacji, sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne lub projektory i komputery. Podstawą strategii szkoły jest zapewnienie usług edukacyjnych na najwyższym poziomie oraz podnoszenie efektywności nauczania. Od wielu lat uczniowie osiągają najwyższe wyniki w sprawdzianach końcowych oraz odnoszą znaczące sukcesy w konkursach na szczeblu miasta, województwa i kraju.

Aktualnie w Szkole Podstawowej nr 28 uczy się ponad 500 uczniów.

Powrót na początek strony