82. rocznica wybuchu II wojny św. - Prezydent Kielc na Westerplatte

Prezydent Kielc Bogdan Wenta, wspólnie z polskimi samorządowcami, w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej oddał hołd obrońcom naszej Ojczyzny w Gdańsku na Westerplatte.

Organizatorem uroczystości było Ministerstwo Obrony Narodowej. Udział w nich wzięli także m.in. Premier Mateusz Morawiecki oraz Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- Zachowanie pamięci o bohaterach tamtych lat, jak również przekazywanie patriotycznych wartości kolejnym pokoleniom jest naszym obowiązkiem. Nigdy więcej wojny - podkreśla Bogdan Wenta.

W środę, 31 sierpnia br. Prezydent Kielc, wspólnie z delegacją Rady Miasta, uczestniczył także w Gdańsku w obchodach upamiętniających narodziny Solidarności, w 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego przejścia przez historyczną bramę Stoczni Gdańskiej.

- Wydarzenie, które odbywa się w Europejskim Centrum Solidarności, to okazja do wspomnień, refleksji, ale także spotkań z samorządowcami z całej Polski. W Gdańsku wymieniamy się doświadczeniami, rozmawiamy o tym, jak zmieniać i rozwijać nasze miasta. To cenny czas dla nas wszystkich - mówi Bogdan Wenta.

W Trójmieście Miasto Kielce reprezentowały także wiceprzewodniczące Rady Miasta: Anna Kibortt, Joanna Winiarska oraz Katarzyna Czech-Kruczek.

Powrót na początek strony